Tez Benzerlik Raporu

Tez-Proje Benzerlik Raporu Almak İsteyen Öğrencilerin Dikkatine:

Savunma Öncesi:

Tez-proje benzerlik raporu almak isteyen tezli-tezssiz lisansüstü programlarda öğrenim gören öğrencilerimiz," tezyazimkurallari@artvin.edu.tr " e-posta adresine tezlerini WORD dosya formatında göndermelidir.

Ayrıca savunma öncesi Tez Çalışması Benzerlik İlk Dilekçesi (LEE FR-0084) adlı formun ilgili yerlerini doldurup ıslak imzalı bir şekilde taratıp muhtemel savunma sınavı tarihinden en az bir hafta önce göndermeleri gerekmektedir. Tezine düzeltme verilen ve düzeltme sonrası tekrar savunma yapacak öğrenciler için aynı süreç tekrar edilecektir.

 

Savunma Sonrası:

Savunmada başarılı olan adaylar savunma sonrası (süreç en geç bir ay içinde tamamlanmak koşuluyla)  tezini teslim edebilmek için tekrar tezyazimkurallari@artvin.edu.tr  e-posta adresine tezlerini WORD dosya formatında göndermelidir. Ayrıca öğrenciler Tez Çalışması Benzerlik Son Dilekçesi (LEE FR-0095) adlı formun ilgili yerlerini doldurup ıslak imzalı bir şekilde taratıp göndermelidir.

Tez Benzerlik Raporu ve Dilekçesi, başvuru sırasına göre Enstitü Müdür Yardımcısı tarafından işleme alınarak benzerlik oranı belirtilip onaylanacak ve öğrencinin mail adresine dönüş yapılacaktır. Öğrencilerin bu süreçte kendi kişisel e-mail hesapları üzerinden yazışmaları yapmaları gerekmektedir. Enstitü iş yoğunluğu dikkate alınarak sürecin savunmadan en az bir hafta önce başlatılması önerilmektedir.

 

Süreçte yaşanacak gecikmelerden doğacak mağduriyetlerden enstitümüz sorumlu değildir.

Güncelleme: 27.10.2023